התפתחות אישית בתוך זוגיות

יש לא מעט דילמות הקשורות לזוגיות ונראה כי השגרה הלוחצת והמשימות הרבות בחיי היום יום דוחקים מעט הצידה את הזוגיות שהולכת ודועכת – עד שהיא מתפוצצת. זוגות רבים חשים מעט בודדים במערכת הזוגית, מה שגורם להם לתסכול רב שמשפיע רבות על ההרגשה הפנימית שלהם ועל חיי היום יום. למעשה, מדובר במשברים מסוימים שיכולים לקרות בשל סיבות שונות, אם זה משבר אמון, בגידות, חוסר תשוקה, מריבות, חילוקי דעות, אי חשק מיני ועוד סיבות רבות.

אימון אישי כפתרון לבעיות בזוגיות

בשל המשברים הרבים בזוגיות, אנשים רבים פונים לסיוע בנושא אצל מטפלים ויועצים המתמחים בכל הקשור לזוגיות. נושא אימון אישי, הוא יחסית די חדש והוא סוחף אחריו אנשים רבים המעוניינים לפתח את הזוגיות ולהעצים אותה על מנת לחיות טוב יותר, אך לעיתים הבעיה מתחילה כאשר אחד משני הצדדים לא מוכן לשתף פעולה, אך כמובן שבמקרים אלו ניתן ללכת לטיפול פרטני כדי לנסות להציל את הזוגיות ולדעת כיצד להתמודד עם הצד השני.

תפקידם של מאמנים אישיים לזוגיות

על כתפיהם של מאמנים אישיים לזוגיות מונחות לא מעט משימות, הרי עליהם להכיר את המטופל ולהעניק לו כלים המותאמים באופן אישי לבעיות שלו ולתחושות שהוא חש, אך בד בבד עליהם להיות בעלי רגישות ואמפתיה לכל בעיה באשר היא ולדעת כיצד לפתור למטופל כל בעיה על הצד הטוב ביותר, כך שהוא יחוש הקלה. אימון אישי להתפתחות אישית בתוך זוגיות מתחיל בפגישות ראשונות, שהן למעשה הקריטיות ביותר בכל התהליך. לרוב, אימון אישי מכיל לפחות כ – 12 פגישות ואף יותר לפי הצורך, והוא מתמקד בהשגת מטרות ופתרון בעיות. למעשה, בתהליך המפגשים המאמן משקף למטופל מראה אשר מראה לו את חייו ויחד הם מוצאים פתרונות יצירתיים לחיים שלווים יותר.

בשל מורכבות הטיפול חשוב לבחור במטפל המתמחה ספציפי בתחום הזוגיות, הרי רק מטפל המכיר היטב את התחום יוכל להעניק למטופל את הכלים והפתרונות היצירתיים ביותר לצורך שיפור הזוגיות והתפתחות. לסיום – זכרו כי דווקא מהקושי ניתן לצמוח כך שכל משבר יוכל להעצים את הזוגיות שלכם.

הכתבה נכתבה ע"י אלינור גורנשטיין יועצת לזוגיות ואימון אישי