איך לשנות דפוסי התנהגות בזוגיות?

זוגיות טובה הוא עבודה קשה, הרי מדובר בשני בני זוג בעלי אופי ודפוסי התנהגות שונים אשר חוברים זה לזה במטרה לבנות זוגיות טובה ובריאה, כזאת שתאפשר להם הרגשה נעימה ואפשרות להצליח להקים תא משפחתי בריא ונעים. אך כמובן שיש לא מעט דברים שיכולים להרוס את הזוגיות החלומית לה מייחל כל זוג ואחד מהם הוא – דפוסי התנהגות שאינם מקובלים על הצד השני ויכולים להרוס רבות את הזוגיות. דפוסים אלו משתנים מאדם לאדם ולכל אחד מאיתנו מפריע דבר אחר שיכול להרוס.

שינוי דפוסי התנהגות, ברוב המקרים הם אינם קלים כלל, וזאת בשל העובדה כי אנו בני אדם שחושבים שונה זה מזה ורגילים לחיות בצורה מסוימת וניתן לומר ששינוי דפוסי התנהגות דורשים עבודה קשה וגם עזרה מהצד השני על מנת לצלוח בתהליך. דפוסי התנהגות יכולים להיות התנהגויות שונות אשר אינן מקובלות בחיי הזוגיות כמו – שליטה, קנאות, בזבזנות יתר, חוסר הקשבה, קמצנות, פזרנות, עצבנת, כעסנות ועוד דפוסים שונים שאינם מועילים לשני הצדדים.

סיוע במאמן אישי לצורך שינוי דפוסי התנהגות

שינוי דפוסי התנהגות באופן עצמאי הוא די קשה, במיוחד בקרב בוגרים, הרי אלו דפוסים שאנו מפתחים במשך השנים ודי קשה לשנות אותם באופן עצמאי. לכן, אנשים רבים אשר מבינים כי אם הם לא ישנו את דפוסים אלו חיי הזוגיות שלהם יפגעו ויגיעו למשברים קשים נגשים למאמנים אישיים או מטפלים אשר יכולים לסייע להם לשנות את דפוסי התנהגות מסוימים על מנת לחיות חיים שקטים ונינוחים יותר.

כיצד עובד אימון אישי?

אימון אישי הוא טיפול חדשני יחסית בשוק ונראה כי אנשים רבים מתעניינים בטיפולים אלו מכיוון שהם ממוקדים, קצרים ועוסקים בעיקר בעתיד של המטופל ולא בעבר שלו ביחס לטיפולים פסיכולוגים ארוכים. לרוב, טיפולים אלו מסתכמים ב – 12 מפגשים ואף יותר ובהם המאמן לומד את הקשיים של המטופל ומעניק לו כלים מצוינים שיסייעו לו לשנות הרגלים ודפוסי התנהגות אשר טבועים בו שנים רבות. לטיפולים אלו יש הצלחות רבות, מה שהופך אותם לפופולריים ומבוקשים ביותר בשוק.

הכתבה נכתבה ע"י אלינור גורנשטיין יועצת זוגית